Ar jau turi dovanas … Kalėdoms?

f976554f_01_full

Žinau žinau, dar anksti. Labai anksti. Net prekybos centrai dar nemirga dekoracijom ir nuolaidom. Bet jau greit. Pakankamai greitai, kad pradėtum mąstyti apie dovanas draugams ir artimiesiems. Ir aš tau pasakysiu kodėl.

1. Be streso

Kiekvienais metais likus savaitei iki kūčių prekybos centrai tampa skruzdėlynais, kai visi supuola pirkti paskutinių akimirkų dovanas – šampūnus, žvakes, šalikus ir kitus ne itin reikalingus daiktus. Pradėdamas dabar ruoštis tai šventei, turi pakankamai laiko viską pasidaryti be streso.

2. Online shops?

Kalbant apie streso vengimą… Pati tris metus dirbau su siuntų įmone ir žinau, kad Kalėdos yra siaubingas metas – siuntiniai pasiklysta, būna išsiunčiami per vėlai, užlaikomi muitinės ir taip toliau. Jeigu dovaas užsakysit dabar, yra diiiidelis šansas, kad iki Kalėdų gausit (ne taip, kaip kai kurie, užsakantys siuntinius 12-21 ir po to nesuprantantys, kodėl siuntinys bus tik 12-28…).

fall-wreath2

3. Originaliai

Visų tų paskutinių akimirkų dovanų didžiausias minusas yra tas, kad tai yra visiškai neoriginalu. Nebent sugebėsi už tokios paviršutiniškos dovanos paslėpti kokią gilesnę mintį ar pokštą. Visais kitais atvejais tokia dovana šnabždės, kad jai neskyrei dėmesio.

Pradėdamas galvoti apie dovanas dabar turi laiko atrasti kažką unikalaus, kas nustebins daug labiau nei dušo želė arba dovanų čekis papuošalams.

f976554f_02_full

4. Pigiau?

Nepulkit sakyt, kad kaip tik prieš Kalėdas būna nuolaidų. Taip, kai kuriems daiktams būna ir prieš Kalėdas. Tačiau per 2,5 mėn pagauti nuolaidą yra vis tiek lengviau nei per dvi savaites. Išpardavimų savaitgaliai, pavienės nuolaidos ar asmeniniai pasiūlymai (kuriuos kai kurio parduotuvės taiko savo kortelių naudotojams) gali sutaupyti ne vieną eurą, kurį galėsi išleisti gražiam pakavimo popieriui.

5. Išlaidų kontrolė

Jeigu jau pradėjau apie pinigus, tai tęsiu toliau. Vienu kartu išleisto krūvą pinigų perkant dovanas gali atsiliepti kišenei. Daug mažiau skaudės, jeigu išleisi mažesnes daleles rugsėjo, spalio bei lapkričio atlyginimų nei išleisi trečdalį (ar ketvirtadalį, bet ne čia esmė) lapkričio atlyginimo. Nepamiršk, už nuomą reiks mokėt.

c4f6944e022b0146c8e6ce0f5239a0b4

Šiam kartui tiek. Labai tikiuosi, kad įkvėpsiu jus jau dabar pradėti mąstyti galimas dovanas artimiesiems ir taip apsaugoti save nuo bereikalingo streso.

Vaiva

Nuostraukų šaltiniai: 1, 3 ; 2 ; 4 .
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s